• Reklam

Sakaryalı İşadamından örnek duyarlılık

  Geçtiğimiz günlerde Sakayalı işadamı Gökhan İn’in kendi sosyal medya hesabından yayınladığı  yaşlı bir kadın satıcısı ile ilgi görüntüleri birçok kesimden takdir aldı.

Sakaryalı İşadamından örnek duyarlılık

  Geçtiğimiz günlerde Sakayalı işadamı Gökhan İn’in kendi sosyal medya hesabından yayınladığı  yaşlı bir kadın satıcısı ile ilgi görüntüleri birçok kesimden takdir aldı.

Sakaryalı İşadamından örnek duyarlılık
16 Mart 2019 - 13:33


Sosyal medya hesabından yayınlanan video görüntülerinde Gökhan İn aracıyla yolda seyir halindeyken yol kenarında mendil satan yaşlı bir kadını kadaşının uyarısıyla fark ediyor ve birden bire aracını durdurup aracından iniyor. Doğrucu yaşlı kadının yanına gidip  çanta içinde bulunan tüm mendilleri satın alan Gökhan İn yaşlı kadına mendillerin değerinin çok üstünde para vererek tekrar aracına dönüyor.


 
Sosyal medya hesabından takipçilerine bu videoyu çevremizde zorluklar içinde geçimini sağlayan insanlara karşı bireysel olarak sosyal bir sorumluluğumuz olduğu farkındalığını oluşturmak için paylaştığını dile getiren Gökhan İn “ Günümüzde dünyada ve ülkemizde çılgınca bir çok akım var. Dünyanın herhangi bir yerinde başlatılan bir olay bir bakıyorsunuz birden bire sosyal medya etkileşimi sayesinde tüm dünyaya yayılmış. Bu akımların amacı nedir, ne işe yarar, insanlığa ne katkısı var diye zaman zaman sorguladığım oluyor. Bu düşüncelerim çerçevesinde inancım, her bir insan elinden geldiğince karınca kararınca olsa da çevresindekilere karşı faydalı olacak bir iş, bir eylem yapmalı. İnsan sadece kendisi için yaşamamalı. Başkaları için de faydalı olabilecek işlere imza atmalı, en azından niyetini taşımalı ki; manevi huzurun hazzını yaşasın. Yardımlaşma ve dayanışma, başkasının dertleriyle dertlenme bütün bu hususlar kendi milli ve manevi inançlarımızın da gereği. Peygamberimizin “ Komşusu açken, karnı tok yatan bizden değildir”  sözü aslında bize nasıl olmamız gerektiğini açık seçik ortaya koyuyor. Ben de bu minvalde bu eylemi sosyal medya paylaşarak dostlarımın dikkatini çekerek zincirlime bir iyiliğe kapı açabilir miyim diye düşündüm. Umarım küçük olsa da bir dokunuş yapmaya sebep olmuşumdur.” dedi.

Sosyal medya hesabından takipçilerine aşağıdaki mesajı paylaşan Gökhan İn, amacının iyilik akımına katkı sağlamak olduğunu belirtti.

“ Her zaman derler ve bu doğrudur
İki şeyi unut,yaptığın iyiliği,sana yapılan kötülüğü,bir elin verdiğini öbür el görmemeli..

Lâkin, bazende teşvik edici olmak zorundadır insanoğlu.
Geçenlerde bir haber izledim istanbulda biri aracındayken simit satan birinin yanına yanaşıyor ve tüm simitleri satın alıyor fazla parada vermiyor onuru kırılmasın diye ve orada bir mesaj veriyor,herkes bir akım başlatmış uzaylı dansı,araç seyahat halindeyken inip oynamalar v.s neden yapılan iyilik ile ilgili bir akım başlamasın? (ancak kimseyi rencide etmeden)

Bugün seyahat halindeyken yanımdaki arkadaş kaldırımda bir kadının ağladığını söyledi,bende dön geri gel gidip bir dinleyelim dedim.gittik yanına teyze neden ağlıyorsun dedim,cuma namazını bekliyorum bunları satmam lazım dilenci değilim dedi.

                                
Bende açılmamış düzine halinde olan paketlerden bir kaç paket satın aldım çok sevindi.gidiyordum bir daha ağlamaya başladı.şimdi neden ağlıyorsun dedim? Bu sefer sevinçten oğlum dedi,ben bugün bu kadar satamazdım dedi..
Mutluluk birilerini mutlu edebildiğini onun gözünde görmektir.

Not: bu videoyu çekmemin tek nedeni başlatılan iyilik akımına katkı sağlamaktır."
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahmut Adak
    1 yıl önce
    Ben Gökhan İN'i iyi tanırım,Yanımdaki arkadaşım dediği şöförüdür,O kadar alçak gönüllü ve mütevazi birisidirki o,Yanımdaki şöförüm demeye bile haya eden birisidir..