SAKARYA NURİ DEMİRAĞ ÖZEL HAVACILIK VE TEKNOLOJİ MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ

SAKARYA NURİ DEMİRAĞ ÖZEL HAVACILIK VE TEKNOLOJİ MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ,  GÖKTUĞ EĞİTİM KURUMLARI A.Ş. tarafından kurulmuştur.

Okulumuz 15 Temmuz Bulvarı, Yağcılar Mahallesi, No: 150 Adapazarı/SAKARYA adresindeki 5.103 m2 kapalı, 2.060 m2 açık alana sahip akıllı binasında Mili Eğitim Bakanlığının öngördüğü müfredat programı çerçevesinde eğitim ve öğretim hizmeti verecek bir kurumdur.

 

HEYECANIMIZ

 • Başarının aileyle kurulacak sağlıklı bir iletişimden geçtiğine inanıyoruz,
 • Sevgi dolu bir ortamın önemini biliyoruz,
 • Öğrencilerimizin hoşgörü ile yetiştirilmesi, desteklenip yüreklendirilmesi, güven ortamında yetiştirilmesi, kabul ve onay görmesi ve hepsinden önemlisi değer verilip önemsenmesinin başarılı ve mutlu olmaları için şart olduğuna inanıyoruz,
 • Veli ve öğrenci beklentisinin özel ilgi, hizmette güvenilirlik, üstün kalite, yenilik ve konfor olduğunu düşünüyoruz,
 • Okulda “canlı bir topluluk hayatı” yaşanmasını, derslerde ve ders dışı faaliyetlerde öğrencilerimizin her birinin yeteneklerinin gelişmesini ve gerekli bilgi, iyi alışkanlık ve beceri kazanmalarını hedefliyor; onlara en elverişli çalışma ortamlarının hazırlanması ve en modern ders araç ve gereçlerle  eğitim hizmeti verilmesi gereğine inanıyoruz,
 • Test çözme tekniklerini artırmak ve zamanı rasyonel kullanma alışkanlığı kazandırmak için “konu kavrama” testleri ve deneme sınavları ile öğrencilerin başarı gelişiminin takip edilmesinin önemini biliyor;  ezbercilik ve not kaygısından uzak, dersleri dikkatle dinleyen, planlı çalışan, okuyan, düşünen, araştıran, bilgiyi yorumlayabilen ve teknolojiyi kullanabilen öğrencilerimizin istedikleri üniversiteye girebileceklerine inanıyoruz.
 • Estetik duyguların gelişmesine önem veriyor ve bu anlayışla yapılan bir eğitimin, öğrencilerimizin karakterlerini çok büyük ölçüde etkiyeceğine güveniyoruz..

Bütün bu heyecanlarımızı, profesyonel yönetim anlayışına haiz ve mesleğinin olağanüstü önemine müdrik öğretim kadromuzla hissedip ve bu heyecanla görevimizi ifaya çalışacağız.

Biliyoruz ki, her öğrenci kendisine değer verilmek ister; anlaşılmak, cesaretlendirilmek, beğenilmek, takdir edilmek ister. İç dünyasındaki heyecanların, sarsıntıların bilinmesini, şefkatle yaklaşılmasını, fikirlerine saygı duyulmasını diler…

Ve… Her öğrenci keşfedilmeyi bekleyen bir dünyadır.

İşte NURİ DEMİRAĞ ÖZEL HAVACILIK VE TEKNOLOJİ LİSESİ bu dünyaları keşfetmeye, onları  aydınlık ve huzur dolu  istikbale taşımaya hazır bir kurumdur.

 

NEDEN NURİ DEMİRAĞ HAVACILIK VE TEKNOLOJİ LİSESİ?

 • İyi eğitim almış insanlar bir ülkenin en değerli zenginlik kaynağıdır. Bu sebeple kurum olarak en etkili ve doğru yatırımın insanın eğitimine yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz.
 • Bizim için her öğrenci ayrı bir değere sahiptir. Öğrencilerimizin öz güveni için her birine özel önem vereceğiz. Bunu da akademik kadromuz, öğrencilerimiz ve velilerimiz arasındaki iletişimin sağlıklı olarak yürütülmesiyle sağlayacağız.
 • Günümüzde akademik başarı kadar hayatın vazgeçilmez haline gelen dürüstlük, etik değerlere uyma, rahat ve doğru iletişim kurabilme, muhatabına saygılı olma, görgü kurallarına riayet, inisiyatif kullanabilme, vazife ahlâkı, iş disiplini, nezaket ve temizlik gibi kavramlar ön plana çıkmaktadır. Bu gerçekten hareketle öğrencilerimizin akademik başarıları kadar onlara hayatta lazım olacak davranışları  da  kazandırmayı önemsiyoruz. Onları geleceğin mutlu ve başarılı insanları olarak yetiştirecek ve toplumumuzun örnek fertleri yapmak için feragatle çalışacağız.

 

İNSAN KAYNAKLARI

Kurumun işe alım süreci öncesinde akademik kadro ve idari personel ihtiyaçları belirlenerek internet, mahalli gazete ilânları vb. yöntemlerle duyurulacaktır. Yapılan başvurular değerlendirilerek uygun adaylar görüşmelere davet edilecektir.

AKADEMİK KADRO

Adayların güncel fotoğraflarıyla birlikte ayrıntılı öz geçmişlerini, başvurmak istedikleri pozisyonları, [email protected]  adresine ulaştırmaları yeterli olacaktır (adayın öz geçmişini  okul yönetimine bizzat teslimi tercihimizdir).

 

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

GÜVENLİK
Okulumuzda güvenlik hizmeti, Özel Güvenlik Kanunu’na tabi olarak faaliyet gösteren güvenlik firması tarafından  7/24 saat üzerinden yürütülecektir. Binamız,  hangar ve atölyeler kapalı devre kamera sistemleriyle izlenmektedir.

YEMEK

 • Yemek hizmetleri Gıda Güvenliği, Çevre, Kalite ve İş Sağlığı Güvenliği esaslarına göre yürütülecektir.
 • Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmaları için işlenmiş gıdalara yer verilmeyecek, hijyen ise mutfağımız, yemekhane ve kantinimizin en önemli özelliği olacaktır.
 • Aylık yemek menüleri; okul yönetimi, öğretmen, öğrenci, okul aile birliği üyesi veliler, diyetisyen ve ilgili diğer yetkililerden oluşan YEMEK KOMİTESİ tarafından hazırlanacaktır.
 • Velilerimiz aylık yemek listelerini web sayfamızdan takip edebilecektir.

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİ (PDR)

Öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve fiziksel alanlarda gelişim süreçlerini yakından izlemeyi hedefler.

Rehberlik programının temel amacı, veli ve öğretmenlerle yakın işbirliği ve eş güdümle çalışarak öğrencilerimizin olumlu öğrenme deneyimleri yaşamalarına rehberlik etmek;  onların kendilerini tanımaları ve  başkalarına ve toplumun kabul gördüğü kurallara saygılı olmalarına, problem çözme becerilerinin gelişmesine, ergenlik sürecinin sağlıklı yönetilmesine yardımcı olmaktır.

Ayrıca öğrencilerimizin  akademik başarıları;  verimli ders çalışma ve  sınavlara hazırlık stratejileri geliştirmeleri,  motivasyon yükseltme programlarıyla da desteklenecektir.

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

 • İyi derecede İngilizce bilmek havacılık sektörünün her alanında olmazsa olmazıdır.
 • İyi bir yabancı dil eğitimi, anadilini etkin bir şekilde vermekle başlar. Bu sebeple okulumuzda Türkçe eğitimi 9. sınıftan itibaren çok yönlü olarak verilerek anadilimizin iyi, doğru ve güzel kullanılmasına hassasiyet gösterilecek ve ikinci dil olarak da okuma, yazma ve konuşma etkinlikleri ile İngilizce öğretimi  mutlaka gerçekleştirilip  bu altyapının üzerine havacılık terminolojine uygun “Teknik İngilizce” eğitimi için  “yoğunlaştırılmış İngilizce programı” uygulanacaktır.  Böylece uluslararası geçerliliği olan sınavların da desteğiyle kendilerini farklı dillerle de ifade edebilme becerisine sahip öğrenciler yetiştirmek okulumuzun önceliği olacaktır.

YORUMLAR

 • 0 Yorum